1. Elektrifikovaný

Nájdite si ideálne elektrifikované vozidlo

 • Hybridné vozidlá

   

  Výkonná hybridná technológia so schopnosťou čisto elektrickej jazdy na pokrytie každodenných ciest v režime EV.

  Žiadne nabíjanie


  Dojazd až 935 km


  Štandardné dopĺňanie paliva
  Pokojná jazda
  Bez potreby dobíjať
  Nízke emisie
  Nízka spotreba paliva


  Od 18 990 €


 • Plug-in hybridné vozídlá

   
  Výkonná hybridná technológia so schopnosťou čisto elektrickej jazdy na pokrytie každodenných ciest v režime EV.

  Plné nabitie za 150 minút


  Čisto elektrický dojazd až 75 km


  Štandardné dopĺňanie paliva
  Pokojná jazda
  Jednoduché dobíjanie
  Schopnosť čisto elektrickej jazdy
  Výkonný a efektívny pohon


  Od 40 490 €


 • Batériové elektromobily

   
  Batériové elektromobily fungujú len na čisto elektrický pohon a poskytujú radosť z jazdy a mobilitu s nízkymi emisiami.

  Plné nabitie za 57 minút


  Dojazd až 500 km


  Zábava pri jazde
  Jednoduché dobíjanie
  Dlhý dojazd
  Tichý chod
  Nulové emisie


  Od 39 990 €


 • Vozidlá s  vodíkovými palivovými článkami

  Priekopnícke elektrické vozidlá s vodíkovými palivovými článkami, ktoré z výfuku vypúšťajú iba vodu**, prinášajú revolúciu v spôsobe jazdy.

  Žiadne nabíjanie


  Dojazd až 650 km


  Rýchle doplnenie paliva
  Žiadne škodlivé výfukové emisie
  Plynulý elektrický výkon
  Dlhý dojazd


  Od 64 990 €


SEBAVEDOMIE NA CESTÁCH

 • Rozsah 

  Dojazd je kľúčovým faktorom pri výbere elektrifikovaného* vozidla, najmä batériového elektrického vozidla. Dojazd elektrického vozidla závisí od veľkosti batérie, účinnosti vozidla a mnohých vonkajších faktorov vrátane štýlu jazdy, rýchlosti, poveternostných podmienok a zaťaženia vozidla.  Čím väčší je dojazd batériového elektromobilu, tým ďalej môžete jazdiť medzi jednotlivými nabitiami. Väčší dojazd je užitočný pri dlhých jazdách a znamená, že môžete byť schopní absolvovať viacero kratších, miestnych ciest bez potreby nabíjania.

 • Nabíjanie

  Elektrické autá na batérie aj hybridné autá s možnosťou pripojenia do siete sa dajú nabíjať doma alebo na cestách na verejných nabíjacích staniciach. Elektrické vozidlá s vodíkovými palivovými článkami si vyrábajú vlastnú elektrinu z vodíka, takže ich netreba nabíjať. Namiesto toho sa tankujú na vodíkovej čerpacej stanici. Hybridy sa tankujú benzínom bežným spôsobom, ale ponúkajú len obmedzený dojazd len na elektrický pohon.

   

PRECHOD NA INÝ TYP DOPRAVY SA OPLATÍ

Znížte svoju stopu

Elektromobily majú mnoho výhod. Nižšie emisie CO2 sú prospešné pre planétu a znamenajú nižšie dane z motorových vozidiel, čo vám ušetrí peniaze.

Vyberte si spôsob nabíjania

Medzi výhody elektromobilov patrí aj možnosť nabíjania vtedy a tam, kde vám to vyhovuje. Nabíjanie doma cez noc počas spánku, podobne ako nabíjate svoj telefón, je nákladovo efektívne a jednoduché.

Využite daňové výhody

Vďaka mnohým daňovým výhodám sa prechod na elektromobil ešte viac oplatí.

Ušetrite na palive

Nabíjanie elektrifikovaného vozidla môže byť cenovo výhodnejšie ako tankovanie benzínového alebo naftového vozidla.**** Nabíjajte doma cez noc a môže to byť aj pohodlnejšie ako zachádzať na čerpacie stanice.

Prezrite si naše elektrifikované* vozidlá

FAQS

EV je elektrické vozidlo. Môžete tiež počuť pojem BEV, čo je skratka pre Battery Electric Vehicle (elektrické vozidlo na batérie). Elektromobily používajú namiesto motora elektromotor a namiesto palivovej nádrže batériu. Elektromobily sa dobíjajú, a nie tankujú. Ich jazda je plynulá a tichá a majú pôsobivé zrýchlenie.

Elektromobil jazdí len na batériu, bez spaľovacieho motora. Hybridy kombinujú tradičný motor a elektrické pohonné ústrojenstvo - batériu a jeden alebo viac elektromotorov. Samonabíjanie§§§§ Hybridy podľa potreby plynule prepínajú medzi benzínovým a elektrickým pohonom, čím zvyšujú výkon a zároveň fungujú ako generátor, ktorý prebytočnú energiu premieňa na elektrický náboj, čím znižuje spotrebu paliva.

Plug-in hybridy Toyota, podobne ako jej hybridy, prepínajú medzi dvoma zdrojmi energie, benzínovým motorom a jedným alebo viacerými elektromotormi napájanými z batérie. Batéria v Plug-in Hybride je však väčšia, čo umožňuje väčšiu schopnosť jazdy len na elektrický pohon v režime EV, vyšší výkon a pri pravidelnom nabíjaní aj nižšie emisie a spotrebu paliva.

Bežný elektromobil je poháňaný batériou, ktorá sa musí nabíjať, keď sa vybije. Vodíkový elektromobil s palivovými článkami poháňaný vodíkom si vyrába vlastnú elektrickú energiu vo vstavanom zásobníku palivových článkov.